Institut ETS nabízí dva typy kurzů:

  1. kurzy pro nejširší veřejnost, např. Bible v kostce
  2. kurzy celoživotního vzdělávání pro lidi v oboru nebo dané oblasti činnosti, např. pro pěstouny, sociální pracovníky, pro kazatele

Informace o přihlašování do kurzů naleznete ZDE.

Vzdělávací program Výchova politiků v Čechách je společná iniciativa Institutu Williama Wilberforce (IWW) a Evangelikálního teologického semináře (ETS) určená mladým křesťanům, studentům a absolventům vysokých nebo vyšších odborných škol, kteří cítí povolání pro práci ve veřejném sektoru. Chce jim napomoci k duchovnímu a profesnímu rozvoji, aby mohli svou kariéru zahájit jako kompetentní lidé s pevným charakterem a schopností inspirovat změny ve společnosti.

Program je kombinací náročného akademického studia s praktickou zkušeností při stážích u křesťanských politiků, soudců, novinářů, úředníků, aktivistů apod. Absolventi získají praktické zkušenosti ve zvoleném oboru a současně se budou rozvíjet intelektuálně i ve své osobní víře. Politicky je neutrální, nepreferuje žádnou politickou stranu.

Program je inspirován anglickým Christian Leadership Programme, který již přes 20 let úspěšně realizuje ve Velké Británii křesťanská organizace CARE.